Жюү-жицү бөхийн улсын аваргууд тодорлоо

2015 оны 02 сарын 10

Монголын жюү-жицү бөхийн өсвөр үе, насанд хүрэгчид, ахмадын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн хоёрдугаар сарын 7-8-нд Спортын бэлтгэлийн төвийн “А” зааланд амжилттай болж өнгөрлөө. Тэмцээн “Мастер” ангилалд 21 тамирчин (1979 оноос өмнө төрсөн тамирчин)-ын цагаан, хөх-ягаан, бор-хар бүсийн 65, 75, 85, -95, +95 кг, үнэмлэхүй, насанд хүрэгчдийн 98 тамирчин (1980-1997 онд төрсөн тамирчин) эрэгтэйчүүдийн цагаан, хөх, ягаан, бор, хар бүсийн 65, 75, 85, -95, +95 кг, үнэмлэхүй, эмэгтэйчүүдийн цагаан, хөх-ягаан, бор-хар бүсийн 55, 65, -75, +75, үнэмлэхүй жингүүдэд болсон юм. Мөн энэ үеэр өсвөр үеийн 70 тамирчин оролцож аваргууд тодорлоо. 

Насанд хүрэчдийн ангилалд

Эмэгтэй

-55кг 1. С. Солонгогэрэл (МУБИС) 2. П. Буянхишиг (“Женко” клуб) 3. Э. Базаррагчаа ( “Женко” клуб) , М. Баярмаа (“Аврагч” клуб) 

-65кг 1. О. Отгонжаргал (Монголын БЖЖ Академи) 2. А. Батзул ( “Женко” клуб) 3. Б. Оюунномин ( “Их Шавь” дожо),  А. Саранзул (МУБИС)

-75кг 1. Ц. Батцэцэг (Монголын БЖЖ Академи) 2. О. Мөнхцэцэг ( “Аврагч” клуб) 3. М. Нандинзаяа ( “Увснуур” дэвжээ) ,  Ц. Цэрэнханд (МУБИС)

+75кг 1. Д. Золжаргал ( “Женко” клуб) 2. О. Жаргалсайхан (Монголын БЖЖ Академи) ,  Э. Долгормаа ( “Их Шавь” дожо)

Эрэгтэй

Хөх бүсний ангилал

-65кг 1. О. Чинбат (ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо) 2. М. Бавуубаатар ( “Женко” клуб) 3. С. Батгал (Монголын БЖЖ Академи) ,  Ч. Болдбаатар ( “Женко” клуб)

-75кг 1. М. Эрдэнэбаяр (Монголын БЖЖ Академи) 2. С. Тэмүүлэн (“Аврагч” клуб) 3. С. Баяртүвшин ( “Увс нээр” дэвжээ) 3. Б. Эрхбаяр ( “Женко” клуб)

-85кг 1. Б. Ариунцог (МУБИС) 2. Б. Ядам (“Тэмүүлэл” дожо) 3. Б. Алтансүх (“Увснуур” дэвжээ) 3. С. Наранбаатар (МУБИС)

-95кг 1. Р. Анхбаатар (МУБИС) 2. Д. Бат-Эрдэнэ (МУБИС) 3. Х. Мөнхмандах ( “Их Шавь” дожо)

+95кг 1. Б. Сугаржаргал (МУБИС) 2. Х. Элдэв-Очир (“Их Шавь” дожо) 3. Ж. Амартүвшин (“Их Шавь” дожо) 3. Э. Тулга (МУБИС)

Цагаан бүсний ангилал

-65кг 1. Ө. Эрдэнэбаатар /МУБИС 2. Д. Базаррагчаа / “Хүч” спорт хороо 3. Б. Батболд /МУБИС 3. Т. Төрмөнх /Монголын БЖЖ Академи

-75кг 1. С. Авжат /МУБИС 2. Б. Дүүрэнбаяр /МУБИС 3. Г. Батмөнх /Монголын БЖЖ Академи 3. А. Гантүлхүүр /Монголын БЖЖ Академи

-85кг 1. Х. Мөнхгөнбаяр /Монголын БЖЖ Академи 2. Э. Даваасүрэн / “Хүч” спорт хороо 3. А. Золбаяр / “Аврагч” клуб 3. Э. Ганзориг / “Их Шавь” дожо

-95кг 1. Б. Батбаяр /Монголын БЖЖ Академи 2. Б. Тэмүүжин / “Хүч” спорт хороо 3. Ш. Азжаргал / “Их Шавь” дожо 3. Д. Хосбаяр /МУБИС

+95кг 1. Б. Банзрагч / “Аврагч” клуб 2. Б. Батзориг /Монголын БЖЖ Академи 3. С.Бямбадорж / “Тэмүүлэл” дожо 3. Х. Итгэл /Монголын БЖЖ Академи   

Мастерс /Анхдугаар

-75кг 1. О. Нарангэрэл / “Их Шавь” дожо 2. С. Орхонбаатар /Монголын БЖЖ Академи 3. Ц. Цэрэндорж / “Их шавь” дожо

+75кг 1. Д. Азжаргал /МУБИС 2. Ц. Очирбат / “Хүч” спорт хороо 3. С. Мөнхсүх /Монголын БЖЖ Академи 3. Д. Батсайхан /Монголын Жүдо Академи 3.

NO GI /2 дахь

-70кг 1. Д. Алтансүх / “Хангарьд” спорт клуб 2. С. Тэмүүлэн / “Аврагч” клуб 3. А. Гантүлхүүр /Монголын БЖЖ Академи 3. Б. Мөнхбаатар /Монголын БЖЖ Академи

-85кг 1. Х. Цагаанбаатар / “Женко” клуб 2. Б. Ариунцог /Монголын БЖЖ Академи 3. Х. Оюунбат /Монголын БЖЖ Академи 3. М. Эрдэнэбаяр /Монголын БЖЖ Академи

+85кг 1. Б. Хадбаатар / “Шандас” дожо 2. Д. Болор-Эрдэнэ /Монголын БЖЖ Академи 3. Ш. Баянмөнх / “Их Шавь” дожо 3. Наранпүрэв / “Их Шавь” дожо 

Өсвөр үе /3 дахь

Хөвгүүд 

-48кг 1. Б. Ариунбаяр / “Их Шавь” дожо 2. И. Ядамсүрэн /Чингэлтэй дүүрэг 3. Л. Лувсандорж / “Женко” клуб 3. Б. Оргилхуяг / “Чойрынбүргэд” клуб

-53кг 1. Б. Энэбиш /Архангай аймаг 2. Б. Нармандах / “Женко” клуб 3. Б. Баттулга / “Тэмүүжин” клуб 3. Б. Ганшагай / “Сүлд” дэвжээ

-58кг 1. Н. Хас-Эрдэнэ /Монголын Жүдо Академи 2. А. Нэргүйбаатар /Архангай аймаг 3. Т. Нямжаргал /Баянхонгор аймаг 3. Б. Самбуудорж /Архангай аймаг

-64кг 1. Б. Ууганбаяр (Монголын Жүдо Академи) 2. Х. Баттөмөр (ОБЕГ) 3. Н. Балжинням (Монголын Жүдо Академи) 3. Ш. Бумбаяр (“Чойрынбүргэд” клуб)

-69кг 1. Э. Мөнхбаясгалан (“Сүлд” дэвжээ) 2. М. Санжаа (Архангай аймаг) 3. Т. Чүлтэмсүрэн (ТСБТСДунд сургууль) 3. Ч. Ууганбаяр (“Чойрынбүргэд” клуб)

+69кг 1. Б. Лхагвадорж (ОБЕГ) 2. Э. Батсуурь (“Их Шавь” дэвжээ) 3. С. Зүч ( “Женко” клуб) 3. Ц. Нямдаваа (ОБЕГ) 

Охид

-44кг  1. Отгонсүрэн (Архангай аймаг) 2. Л. Ариунзаяа (Баянхонгор аймаг) 3. Ц. Хүслэн (ОБЕГ),  Б. Эрдэнэтуяа (ОБЕГ) 

-48кг 1. Б. Шинэцэцэг ( “Чойрынбүргэд” клуб) 2. Б. Болорцэцэг (ОБЕГ) 3. Мядагбадам (“Боржин төв” дэвжээ), Уртнасан (Архангай аймаг)

-52кг 1. Б. Хорлоо ( “Женко” клуб) 2. Л. Сосорбарам (Баянхонгор аймаг) 3. Эрдэнэбулган ( “Их Шавь” дэвжээ) ,  Энхжин (“Боржин төв” дэвжээ)

  -56кг 1. Л. Энхрийлэн (ОБЕГ) 2. Ц. Цэрэнбалжир ( “Женко” клуб) 3. О. Энхжин (ОБЕГ), Н. Номин ( “Женко” клуб)

-60кг 1. Г. Нарангарав (МУБИС) 2. Энхмаа (Сонгинохайрхан дүүрэг) 3. Энхжин (ОБЕГ) ,  Лхагвадулам (ОБЕГ)

+60кг 1. Н. Гэрэлтуул (ОБЕГ) 2. Л. Бадамгарав (Баянхонгор аймаг) 3. Б. Минжинханд (ОБЕГ),  Х. Уранхишиг ( “Чойрынбүргэд” клуб)

Open /нээлттэй тэмцээн

Эрэгтэй 

Хөнгөн жин 1. М. Эрдэнэбаяр (Монголын БЖЖ Академи) 2. Б. Эрхбаяр ( “Женко” клуб) 3. С. Баяртүвшин ( “Увснуур” дэвжээ),  С. Батгал (Монголын БЖЖ Академи) 

Хүнд жин 1. Б. Сугаржаргал (МУБИС) 2. Р. Анхбаатар (МУБИС) 3. Э. Даваасүрэн (“Хүч” спорт хороо),  Б. Ариунцог (МУБИС)

  Эмэгтэй

  Хөнгөн жин 1. А. Саранзул (МУБИС) 2. А. Батзул ( “Женко” клуб) 3. Э. Базаррагчаа ( “Женко” клуб),  П. Буянхишиг ( “Женко” клуб) 

Хүнд жин 1. О. Жаргалсайхан (Монголын БЖЖ Академи) 2. Ц. Батцэцэг (Монголын БЖЖ Академи) 3. О. Мөнхцэцэг (“Аврагч” клуб), Ц.Цэрэнханд (МУБИС)

Мастерс 1. Д. Азжаргал (МУБИС) 2. Ц. Очирбат ( “Хүч” спорт хороо) 3. С. Мөнхсүх (Монголын БЖЖ Академи),  О. Нарангэрэл ( “Их Шавь” дэвжээ)